Busko- Zdrój atrakcyjne miejsca warte uwagi

0
862

Busko-zdój, to ciekawa piękna i malownicza miejscowość licząca wiele ciekawych atrakcji i nie da się wszystkiego zobaczyć w ciągu jednego popołudnia. Noclegi Busko-Zdrój zapewnią, więc możliwość zatrzymania się na kilka dni, a przede wszystkim obejrzenia wielu miejsc wartych uwagi. Przebywając w tamtejszych okolicach napraw warto udać się w okolice Sanatorium Marconi, które potocznie nazywane jest buskimi łazienkami. Nazwa sanatorium wywodzi się od nazwiska architekta Henryka Marconiego, który zaprojektował to miejsce i doprowadził do jego powstania w 186 roku. Warto również wspomnieć, że corocznie odbywa się tam również Międzynarodowy Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamroz.

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest park zdrojowy zaprojektowany przez Ignacego Hanusza, który łączy ze sobą część zdrojową z rynkiem. Ponadto park został rozbudowany o tzw. “nowy park zdrojowy”, zapewniający wypoczynek w bardziej nasłonecznionej części parku.
Dla osób, które uwielbiają spacery idealnym miejscem w Busko-zdroju będzie aleja Mickiewicza. Miejsce to zagwarantuje ciekawe widoki na dość specyficzną roślinność i jej różne rodzaje. Występują tam też zabytkowe drzewa, które, na co dzień mogą podziwiać przechadzający się tamtejszym deptakiem mieszkańcy, turyści czy też kuracjusze. Aleja ta zwana jest przez mieszkańców buskim corso.
Kolejnym miejscem wartym uwagi znajdującym się w zdrojowej części miasta jest kaplica św. Anny. Została ona wybudowana w 1888 roku w neogotyckim stylu dzięki ofiarom składanym na ten cel przez kuracjuszy. Miejsce to pozwala na wyciszenie się, przemyślenie wielu spraw jak również odpowiednie miejsce na modlitwę i chwilę skupienia.

Nie możemy zapomnieć o najważniejszym punkcie miasta i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym placu zwycięstwa. W okresie świąt wielkanocnych, co roku odbywa się charakterystyczny jarmark zwany “Kukuryku w Cielętniku”. Zjeżdża się na niego wiele osób, gdyż jest traktowany nie tylko, jako zwykły jarmark, ale przede wszystkim, jako niebywałą atrakcję turystyczną.

Kolejnym zabytkiem wartym uwagi jest drewniany kościół św. Leonarda, który zachwyca swym niepowtarzalnym wyglądem od 1699 roku. Wewnątrz kościoła w centralnym miejscu znajduje się późnobarokowy ołtarz główny, na środku, którego ustawiona jest figura s Leonarda. Ponadto w pobliżu kościoła znajduje się XIX wieczny cmentarz, na którym zachował się również legendarny grób Rzewuskich.
Oprócz tych najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Busko-zdroju znajduje się jeszcze inne atrakcje warte odwiedzenia. Wybierając się, więc do Busko-Zdroju warto pomyśleć o organizacji kilku dni i spędzenia w tamtej okolicy miłego urlopu. Baza noclegowa w Busko-zdroju jest dość rozbudowana, więc warto zrobić sobie rezerwację przed planowanym przyjazdem.

Leave a reply