Wygodne i tanie spanie w Sławie

0
850

Gdzieś na Pojezierzu Leszczyńskim nad Jeziorem Sławskim leży piękna i mała Sława – miasteczko o dwóch twarzach: miejskiej i wypoczynkowej z licznymi plażami, bolami biwakowymi, bogatą branżą gastronomiczną. Liczba ludności waha się tu pomiędzy 4000 a 5000. Nazwa najprawdopodobniej pochodzi od mokradeł, ponieważ w języku staropolskim ‘’slawa’’ oznacza rzekę, natomiast ‘’slowo’’ to błoto. Miasto oficjalnie nosi taką nazwę od 1946 roku. Okolice Sławy i same miasteczko od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Aktualnie jest około 40 miejsc noclegowych, jednak ta liczba co jakiś czas rośnie. Piękna przyroda, zabytki, duży wybór miejsc noclegowych, a do tego wszystko za niewielką cenę. Czego chcieć więcej?

Jednym z najchętniej odwiedzanych jest Pensjonat Słoneczko – tam w szczycie sezonu ciężko o miejsca noclegowe. Godnym polecenia jest również pensjonat Bajka z okien którego roztacza się piękny widok na jezioro Sławskie oraz las otaczający zabudowania. Bajka to idealne miejsce dla rodzin wypoczywających z dziećmi. Dzieci mają tu zagwarantowaną opiekę i dobrą zabawę, jest duży parking, mieszkańcy mają swobodny dostęp do dobrze wyposażonego kuchennego zaplecza.

Na obrzeżach miasta w otoczeniu lasów znajduje się piękny pensjonat Dąb. Cudowny las mieszany otaczający to miejsce jest rajem dla grzybiarzy i spacerowiczów. Będąc tu nie można ominąć wielkiego kilkusetletniego dębu będącym swoistym pomnikiem przyrody. Wielką zaletą Dębu jest jego całoroczność, turyści goszczeni są tu także poza sezonem, pokoje są odpowiednio ogrzewane w zimne dni. Do dyspozycji goście otrzymują mały staw razem z plażą przystosowaną dla dzieci, place zabaw, boisko, grille. Bardzo blisko jest stąd do stadniny koni, wyznaczonego miejsca dla wędkarzy, gdzie szybko można dojść pieszo.

Gościom którym bardzo zależy na anonimowości i wysokim standardzie wyposażenia i obsługi idealny będzie Hotel Pałacyk myśliwski. Właściciele zapewnili swoim gościom maksimum prywatności, ciszy, spokoju. Nad samym jeziorem można też znaleźć do wynajęcia domek kempingowy czy po prostu rozbić namiot wpatrując się wieczorami w blask gwiazd. To tani i ciekawy wypoczynek na który stać większość społeczeństwa. Teren należy do PCK i bardzo często organizowane są tu obozy dla dzieci i młodzieży.

Wypoczynek w cichej i przepięknej, z niesamowitym mikroklimatem Sławie pozwoli każdemu naładować akumulatory przed powrotem do życia zawodowego, czy też szarej codzienności. Co najważniejsze jest to tani wypoczynek, który nie zrujnuje zbytnio kieszeni przeciętnemu Kowalskiemu.

Leave a reply