Usuwanie rozstępów – zabiegi laserowe. Poznaj ich skuteczność!

0
592

Laserowe usuwanie rozstępów jest jedną z nowocześniejszych metod pozbycia się tego problemu. Podstawową przyczyną rozstępów jest ciąża lub nagły przyrost masy ciała spowodowany wieloma możliwymi czynnikami. Chociaż czasami uważa się, że jest to problem tylko kobiet, to warto zaznaczyć, że mężczyźni również się z nim borykają. Na szczęście możemy zlikwidować zmiany na skórze za pomocą laserowych zabiegów na rozstępy.

Co jest powodem powstania rozstępów? Czy można im jakoś zapobiec?

W okresie dojrzewania przede wszystkim u kobiet dochodzi do zmian hormonalnych, które mogą spowodować nagły przyrost masy ciała. Jeśli regularnie ćwiczysz, twoje mięśnie rosną bardzo szybko i wtedy mogą wystąpić rozstępy na skórze. Jednak najczęstszą przyczyną tego rodzaju śladów jest ciąża. Jednakże nie trzeba się martwić.

Czy rozstępy usuwać chirurgicznie?

Rozstępów nie należy usuwać chirurgicznie. Popularne i dostępne są laserowe zabiegi na rozstępy.
Usuwania rozstępów laserem jest idealną opcją, ponieważ zapewnia spektakularny i najskuteczniejszy efekt. Laserowe usuwanie rozstępów jest prawie bezbolesne i nieinwazyjne. Dzięki temu zabiegowi można skorygować niedoskonałości, ślady na skórze oraz pobudzić produkcję kolagenu. Natomiast skóra po zabiegu stanie się ładniejsza i estetyczniejsza. Jednakże należy wiedzieć, że laserowe leczenie rozstępów starszego pochodzenia może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Na czym polega laserowa likwidacja rozstępów?

Lasery to maleńkie wiązki światła, które wykorzystuje się do regeneracji „uszkodzonej” skóry. Skutecznie usuwając blizny i ślady. Zabieg laserowy pomoże wyeliminować nierówne kolory spowodowane bliznami pod skórą. Usuwa zewnętrzne warstwy skóry, aby pobudzić wzrost nowych komórek. Stanowi skuteczny środek do leczenia rozstępów.

Zalety laserowego zabiegu

Już od kilku lat technologia laserowa staje się coraz ważniejsza w leczeniu rozstępów. Terapia ta ma swoje zalety i wady. Laser ma zdolność leczenia trudno dostępnych miejsc. Zaletą tej kuracji jest brak konieczności pamiętania o stosowaniu lub przyjmowaniu jakichkolwiek leków tak jak w tradycyjnych metodach leczenia. Jedną z wad laseroterapii jest to, że może być ona dość kosztowna. Jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych związanych z laserowym leczeniem rozstępów. Długofalowa skuteczność tej metody nie została potwierdzona. Podsumowując, zalety laserowego leczenia skóry znacznie przewyższają wady tego rodzaju leczenia skóry.

Kto może wykonać laserowy zabieg usuwania rozstępów?

Zabiegi tego typu może wykonywać kosmetolog. Kosmetolog odpowiednio ustawi laser, aby prawidłowo leczyć obszar dotknięty rozstępami. Istnieje kilka skutków ubocznych związanych z tymi zabiegami, chociaż mogą one być nieco nieprzyjemne. Z drugiej strony zabiegi nie wymagają stosowania kremów ani przyjmowania leków na receptę.

Co się dzieje po zabiegu?

Najbardziej zauważalnym objawem zabiegu jest niewielkie zaczerwienienie wokół obszaru, w którym znajdowały się rozstępy. Po sesji zauważysz, że Twoja skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Jest to normalne i zgodnie z ogólną zasadą należy po zabiegu zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Chronić ją przed słońcem i nadmiernym podrażnieniem.

Sprawdź jakie efekty daje usuwanie rozstępów Gdańsk – dzięki nowoczesnym zabiegom dostępnym w Clinica Cosmetologica:

Ponad 80% młodych matek musi żyć z bliznami powstałymi po ciąży. Rozstępy nie powodują żadnych skutków ubocznych w organizmie. Jednakże kobiety wstydzą się żyć z tymi brzydkimi śladami. Istnieje wiele sposobów na ich pozbycie się, ale gdy ślady zaczną ciemnieć, ich usunięcie staje się coraz trudniejsze. Dlatego Jak dobrze jest jak najszybciej zająć się problemem, gdy rozstępy są małe, a skóra mniej „uszkodzona”.

Najlepszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest zapobieganie im. Można to zrobić, masując i złuszczając skórę od drugiego trymestru ciąży. Ponieważ nienarodzone dziecko zaczyna pobierać składniki odżywcze z Twojego organizmu, musisz je regularnie uzupełniać. Dieta bogata w witaminę E, oprócz warzyw liściastych i świeżych owoców, bardzo skutecznie zapobiega powstawaniu rozstępów. Oto konkretna lista produktów spożywczych, które możesz spożywać w walce z rozstępami:

Żywność z witaminą A
 • Wątroba
 • Marchewki
 • Słodkie ziemniaki
Źródła witaminy C
 • Pomarańcze
 • Guawa
 • Papaja
Źródła witaminy E
 • Wielonienasycone oleje i nasiona
 • Słonecznik
 • Krokosz
Źródła bogate w cynk
 • Banany
 • Rodzynki
 • Rośliny strączkowe

Podsumowanie

Jeśli jesteś w stanie utrzymać elastyczność skóry, nie będziesz potrzebować żadnego leczenia. Suplementy doustne, a także kremy do stosowania miejscowego, jeśli są idealnie połączone, zdziałają cuda w leczeniu powstających rozstępów. Niektóre z najlepszych rozwiązań trafiły ostatnio na rynek. Wybierz kremy, które są wykonane z naturalnych składników.

Zapisz się na zabiegi na rozstępy w Gdańsku.

FAQ

1. Jak zapobiegać nowo powstałym rozstępom?

Nawilż miejsca z rozstępami. Swobodnie posmaruj balsamem nawilżającym zaleconym przez lekarza (ważne). Gdy Twoja skóra się rozciąga, traci elastyczność. Wspomaganie go środkami nawilżającymi minimalizuje lub zapobiega ich występowaniu. Uważaj na przyrost wagi.

2. Czy masowanie ciała może być elementem zapobiegania rozstępom?

Masowanie to bardzo ważna czynność, którą musisz regularnie wykonywać, jeśli chcesz uniknąć rozstępów, a nawet je zminimalizować. Masaż ma na celu poprawę ukrwienia okolicy, odżywienie i utrzymanie zdrowej skóry. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, masaż należy wykonywać ruchem okrężnym.

3. Jakie znaczenie w leczeniu rozstępów ma sauna?
Sauna jest bardzo ważna, ponieważ otwiera pory skóry, wypłukuje toksyny, zmiękcza skórę, zwiększa elastyczność i utrzymuje zdrowie komórek skóry.

4. Jaka jest skuteczność zabiegów laserowych?
Nawet jeżeli zabieg laserowy w klinice nie osunie całkowicie rozstępów z poszczególnych partii ciała, zdecydowanie poprawi estetykę miejsca objętego rozstępami. Zapisz się na laserowe usuwanie rozstępów – Gdańsk Clinica Cosmetologica.

Leave a reply