Jak wygląda przyszłość polskiej siatkówki?

0
664

Polska liga siatkarska jest jedną z najlepszych w Europie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to zespół, który sięgał po siatkarską Ligę Mistrzów, reprezentanci Polski sięgają po wicemistrzostwo świata, zaś siatkarki bardzo godnie pokazały się na mundialu, poległy z Serbkami po wyrównanym spotkaniu. Warto zastanowić się, jakie perspektywy rysują się przed polską siatkówką w najbliższych latach. 

Co czeka Plus Ligę?

Plus Liga jest obok ligi włoskiej najlepszą ligą siatkarską na świecie. Z pewnością, zaproszenie zespołu Barkomu Każany Lwów było dobrym posunięciem, włodarze PZPS pokazali się z dobrej strony, pokazując, że są otwarci na pomoc Ukrainie. Lwowianie powoli rozkręcają się i po pierwszych słabszych spotkaniach udowadniają, że warto było ich dokooptować do rozgrywek. Spotkania z Projektem Warszawa oraz z GKS Katowice, choć przegrane pokazały, że klub ze Lwowa może jeszcze się rozkręcić.

W siatkarskiej Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023 występują Jastrzębski Węgiel, Aluron Warta Zawiercie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wszystkie te zespoły mają realne szanse, by awansować z fazy grupowej. Aluron to mądrze budowany zespół, który trenowany przez eks selekcjonera kadry Niemiec, Michała Winiarskiego może namieszać w rozgrywkach. W Pucharze CEV występuje ponadto PGE Skra Bełchatów, widać więc, że jest to czołowa liga Europy.

Jakie perspektywy przed reprezentacją siatkarzy?

Reprezentanci Polski sięgnęli po wicemistrzostwo świata, po tytułach mistrzowskich w 2014 r. oraz w 2018 r., teraz finiszowali jako drudzy. Kadra w 2023 r. zagra w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w halach Włoch, Bułgarii, Macedonii Płn. Biało- czerwoni pojadą na te zawody jako jeden z głównych faworytów, z pewnością zechcą zrewanżować się Italii za porażkę w finale mundialu. Reprezentanci Polski są również jednym z faworytów do końcowego triumfu w Lidze Światowej, z pewnością będzie to wspaniała przygoda dla naszego reprezentanta Wilfredo Leona, który stanie naprzeciw graczom z rodzimej Kuby.

Na co stać reprezentantki Polski?

Reprezentantki Polski odniosły wielki sukces na mistrzostwach świata, Biało- czerwone po 60 latach awansowały do 1/4 finału mistrzostw świata. Zawodniczki na czele z fenomenalną Magdaleną Stysiak, która broni na co dzień barw Vero Volley Monza stać na wiele, uwierzyły w siebie i wiedzą, że mogą jeszcze sporo namieszać w światowej siatkówce. W sezonie 2022/2023 w fazie grupowej Ligi Mistrzyń siatkarek występuje zespoły Chemika Police, ŁKS- u Łódź, DevelopRes Rzeszów. Fakt, że nasze zawodniczki występują na co dzień w najlepszej lidze świata, daje nadzieję na sukcesy reprezentacji, gdyż biało- czerwone ogrywając się w gronie elity, nabierają wiary we własne umiejętności.

Podsumowanie

Oceniając szanse siatkarek oraz siatkarzy i biorąc pod uwagę wszystkie kluczowe czynniki, możemy wnioskować, że następne lata będą stanowiły ciąg sukcesów, będą to złote lata dla rodzimej siatkówki. W sporcie nigdy nie można czegoś przewidywać na 100% jednak mozna zaryzykować tezę, że jesteśmy skazani na sukces.

Czytaj także: Skąd tak dobre wyniki polskich siatkarzy?

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Leave a reply