Żaluzje drewniane – wszystko, co musisz wiedzieć na ich temat!

0
390

Żaluzje drewniane to uniwersalny dodatek, który sprawdzi się w wielu aranżacjach. Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie drewnianych żaluzji? Do jakich wnętrz pasują osłony okienne wykonane z drewna? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zalety żaluzji drewnianych

Jest wiele powodów, dla których warto zamontować drewniane żaluzje (np. takie, jak żaluzje ze sklepu Winrol – winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane) w swoim wnętrzu. Do największych zalet drewnianych osłon okiennych możemy zaliczyć między innymi:

 • Uniwersalność – drewno jest ponadczasowym materiałem, który doskonale wpisuje się w wystrój wielu wnętrz.
 • Funkcjonalność – ruchome lamele drewnianych żaluzji powodują, że możemy dowolnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia.
 • Estetyka wykonania – żaluzje wykonane z drewna prezentują się niezwykle stylowo i stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza. Sprawiają też, że pomieszczenie staje się wizualnie ciepłe i przytulne.

Żaluzje drewniane – do jakich aranżacji pasują?

Drewno jest materiałem uniwersalnym, który pasuje niemal do każdego typu wnętrza. To właśnie dlatego drewniane żaluzje tak dobrze wpisują się w charakter wielu aranżacji. Doskonale prezentują się przede wszystkim w pomieszczeniach:

 • Klasycznych – drewno to materiał, który jest bardzo często wybierany jako dodatek do klasycznych i tradycyjnych wnętrz.
 • Nowoczesnych – pomieszczenia utrzymane w nowoczesnym klimacie mogą stanowić idealne tło dla stylowych, drewnianych żaluzji.
 • Skandynawskich – drewniane żaluzje to fenomenalny dodatek do skandynawskich wnętrz, które słyną z naturalnych materiałów.
 • Rustykalnych – drewno to jeden z najważniejszych elementów każdego rustykalnego wnętrza, dlatego drewniane żaluzje będą w tym przypadku znakomitym wyborem.
 • Glamour – drewno we wnętrzu urządzonym w stylu glamour daje wrażenie ponadczasowej elegancji. W przypadku takiego pomieszczenia warto postawić na drewniane żaluzje, które sprawią, że aranżacja będzie wyglądała jeszcze bardziej stylowo.
 • Industrialnych – drewno bardzo dobrze sprawdza się również w industrialnych wnętrzach. Drewniane żaluzje to ciekawy akcent, który pięknie uzupełni surową, loftową aranżację.

Jak dbać o drewniane żaluzje?

Na drewnianych osłonach okiennych bardzo szybko osadza się kurz, dlatego wymagają one regularnego czyszczenia. Najprostszą metodą wyczyszczenia żaluzji wykonanych z drewna jest użycie specjalnie do tego przeznaczonej szczotki lub miotełki do kurzu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów służących do utrzymania żaluzji w czystości. W jaki sposób najlepiej czyścić żaluzje? Najlepiej zrobić to w dwóch krokach:

 1. Zamykamy lamele żaluzji od dołu i pozbywamy się kurzu za pomocą szczotki/miotełki.
 2. Otwieramy żaluzje i przecieramy każdy lamel z obu stron.

Do wyczyszczenia drewnianych żaluzji możemy również użyć odkurzacza. Należy jednak pamiętać, aby zrobić to bardzo delikatnie i ustawić najniższą moc ssania urządzenia. Aby nie porysować żaluzji, dobrze jest użyć końcówki odkurzacza, która zakończona jest szczoteczką. Raz na jakiś czas warto także umyć żaluzje. Najlepiej zrobić to przy pomocy wilgotnej ściereczki z mikrofibry lub specjalnej ściereczki do drewna.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a reply