Krem na rozstępy – jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

0
625

Krem na rozstępy to produkt, który w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy gdy zauważymy na naszym ciele rozstępy. Rozstępy najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania oraz u kobiet w ciąży. Nierzadko pojawiają się u mężczyzn, sportowców, ale także i osób prowadzących niezdrowy tryb życia. Jak sobie z nimi poradzić? Czy krem na rozstępy jest skuteczny? Gdzie szukać kremów na rozstępy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Kto powinien sięgnąć po kremy na rozstępy?

Rozstępy to forma blizn skórnych, które powstają gdy nasza skóra ulega zbyt dużemu rozciągnięciu. Większość kobiet w ciąży zauważa na swoim ciele rozstępy i specjalnie dla nich zostały stworzone przeróżne kosmetyki na rozstępy. Po krem na rozstępy powinni sięgnąć również ludzie, którzy szybko przybyli na wadzę, a także kulturyści, u których występuje przerost tkanki mięśniowej. Również kobiety, które wykonały zabieg powiększania piersi, powinny zapobiegawczo używać kremu na rozstępy. Kiedy najlepiej sięgnąć po ten kosmetyk? Jak najwcześniej! Tak, aby zapobiec powstawaniu większej ilości rozstępów.

Jak działają kremy na rozstępy i czy są skuteczne?

Najprostszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest stosowanie kremu. Oczywiście taki kosmetyk jest w stanie pomóc, tylko jego skład musi być odpowiedni. Skuteczny krem na rozstępy powinien wzmocnić naszą skórę, nawilżyć oraz ujędrnić. Tylko niektóre z tych kremów, czy maści na świeże rozstępy dają nam takie efekty. Najlepsze kosmetyki na rozstępy to te z jak najbardziej naturalnym składem, dobrze jakby znajdowały się tam:

  • ekstrakt z bylicy bożego drzewka,
  • dipalmitynian hydroksyproliny,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
  • kofeina,
  • ekstrakt z bluszczu pospolitego.

Aby upewnić się, czy krem jest odpowiedni i dobrej jakości, należny dokładnie sprawdzić jego skład. Oczywiście najlepiej jest skonsultować wybór kremu z lekarzem, aby był prawidłowo dopasowany do naszych potrzeb.

Jak stosować krem na rozstępy?

Przy stosowaniu kremu na rozstępy najlepiej jest wyrobić sobie regularność. Taki kosmetyk powinno stosować się codziennie na oczyszczoną skórę. Najbardziej efektywne będzie używanie go zaraz po kąpieli, ponieważ wtedy skóra najlepiej wchłania kosmetyki. Preparaty na rozstępy działają na całe ciało, nie ważne, na którą partię je nałożymy. Jeden krem możemy stosować w różnych miejscach.
Krem na rozstępy odbudowuje uszkodzone włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu skóra się odnawia i rozstępy się goją. Leczenie rozstępów to nie jest szybki i łatwy proces, ale gdy dobierze się dobre produkty, to rezultaty można zauważyć już po kilku tygodniach.

Strialys – krem na rozstępy

Jednym z lepszych preparatów profesjonalnych na rozstępy jest krem Strialys. Jest to produkt o konsystencji żelu, dzięki czemu jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. To, co wyróżnia Strialys to z pewnością jego skład, w którym znajdują się naturalne składniki aktywne. Zawiera on składniki, które regenerują, nawilżają, ujędrniają, wzmacniają naczynka, a także poprawiają mikrokrążenia. W kremie na rozstępy Strialys można znaleźć takie składniki aktywne, jak:

• ekstrakt z bluszczu pospolitego,
• ekstrakt z bylicy bożego drzewka,
• ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
• ekstrakt ze świecznicy groniastej,
• ekstrakt z żeń-szenia właściwego,
• ekstrakt z kociego pazura,
• proteiny jedwabiu,
• kofeina,
• Dipalmitynian hydroksyproliny.

Strialys nie tylko pomaga w zwalczaniu rozstępów, ale także jest preparatem, który świetnie sprawdzi się jako profilaktyka. Strialys dostarcza do naszej skóry składniki odżywcze, sprawia, że nasza skóra jest elastyczna i bardzo nawilżona. Dzięki temu rozstępy szybką się goją

Podsumowanie

Kremy na rozstępy to świetny sposób, by pozbyć się przeszkadzających nam mankamentów. Jest to zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne wyjście, które przynosi dobre efekty. Wybierając odpowiedni produkt, nasza skóra ponownie może być jędrna i wolna od rozstępów.

FAQ

1. Jak długo trzeba czekać na rezultaty?
Stosując odpowiednio dobrany produkt, regularnie efekty możemy zobaczyć już po kilku tygodniach.
2. Czy kremy na rozstępy są bezpieczne w ciąży?
O to najlepiej jest zapytać swojego lekarza. Każdy preparat jest inny, więc składy też się różnią, skonsultowanie tego ze specjalistą jest bardzo ważne.
3. Jak używać kremu na rozstępy?
Najlepiej jest nakładać go codziennie, po kąpieli. Skóra wtedy najlepiej przyjmuje kosmetyki.
4. Kto powinien używać kremu na rozstępy?
Najczęściej takich kosmetyków używają ciężarne kobiety, kulturyści i osoby, które szybko przybrały na wadze.

Leave a reply