Haibike – markowe sportowe rowery elektryczne

0
318

Założona w 1996 roku marka Haibike, pomimo swojej stosunkowo krótkiej historii, dziś zajmuje przodującą pozycję na rynku rozwoju i sprzedaży zaawansowanego sprzętu rowerowego. Niemiecka firma WINORA Group, do której należy znana już na całym świecie marka haibike, zdołała przyciągnąć uwagę rowerzystów na całym świecie.

Haibike – co to za firma?

Haibike pozycjonuje się jako producent profesjonalnych modeli rowerów różnego typu. Produkcja i rozwój opiera się na zasadach pełnej zgodności modeli z potrzebami klientów: niezawodności, wygody, trwałości i jakości.

Firma zwraca szczególną uwagę na jakość swoich produktów, nowoczesną technologię i różnorodne systemy sterowania oraz zaawansowany napęd elektroniczny. Dzięki temu rowery elektryczne Haibike są stylowe i wytrzymałe. Haibike zdołał zintegrować silniki Bosch z ramą, dzięki czemu wymiary napędu elektrycznego zmniejszyły się o 38%. Firma nie zakamuflowała elektrycznej istoty swoich rowerów, opierając się na charakterystycznym designie i maksymalnej integracji komponentów.

Umieszczenie ekranu komputera w mostku nie jest już rewolucyjnym pomysłem, ale wprowadzenie Systemu Modular Rail i Koncepcji Baterii InTube w 2017 roku wpłynęło na wygląd topowych rowerów Haibike. Magnetyczne mocowanie Modular Rail System, zintegrowane z rurą dolną, umożliwia szybki montaż beczek i koszyków na bidon do roweru, a także opcjonalnego akumulatora TheRangeExtender.

Firmie udało się osiągnąć światowe uznanie w niemal pierwszych latach swojej działalności dzięki wykorzystaniu zaawansowanej bazy inżynierskiej, szerokiego asortymentu i niemieckiej precyzji.

Niemieckie rowery elektryczne Haibike – jakość i wygoda

Gama rowerów obejmuje profesjonalne modele wyścigowe, modele z pełnym zawieszeniem, modele górskie, modele dla dzieci, fatbike’i, rowery elektryczne. Dzięki temu firma jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego rowerzysty, zarówno amatora, jak i zawodowca. Do zalet rowerów Haibike można zaliczyć:

  • Duży wybór modeli.
  • Wysoka jakość produkcji i zastosowanie zaawansowanych technologii.
  • Niepowtarzalny design i oryginalny styl.
  • Przystępna polityka cenowa w porównaniu z konkurencją.
  • Podwyższony poziom komfortu.

Historia marki sięga lat przedwojennych XX wieku. Już w 1921 roku w niemieckim mieście Schweinfurt rowerzysta Englebert Wiener założył firmę E. Wiener Einzelhandelsfirma. Firma przetrwała II wojnę światową i kryzys gospodarczy w Niemczech, w 1963 roku stworzyła własną fabrykę i od prawie 100 lat produkuje rowery użytkowe: niezawodne i niedrogie rowery miejskie Winora.

W połowie lat 90-tych menedżerowie Grupy Winora postanowili poszerzyć gamę modeli i stworzyli markę Haibike. Na jej czele stanęli Felix i Suzanne Puello, prawnuczka założyciela Winory, a w tym czasie dyrektor generalny firmy. Na Eurobike 2010 firma pokazała rower elektryczny eQ XDURO, który zyskał sympatię użytkowników.

Popyt na model zdeterminował przebieg Haibike. Firma kontynuowała produkcję rowerów tradycyjnych, ale od tego czasu skupiono się na nowej klasie technologii rowerowej. Trzy lata później pomysł ukształtował się w ambitny cel – stworzenie podstaw dla kierunku sportowego ePerformance. Na stronie sklepu Mocne Rowery możemy znaleźć rowery elektryczne marki Haibike.

W 2014 roku Haibike uzupełnił XDURO (już pozbawione prefiksu „eQ”) o serię SDURO, rowery elektryczne YAMAHA. W tym samym roku Eurobike pokazał karbonowy eFully z silnikiem w zespole suportu i eFatbike „FatSix”. W 2015 roku wypuszczono do sprzedaży rower zjazdowy, który pozwalał na wygodną jazdę pod górę.

Kolejną innowacją technologiczną był blok eConnect System ze wbudowanymi nadajnikami GPS, GSM, Bluetooth oraz akcelerometrem. Oprócz zapisywania śladu urządzenie posiada funkcję antykradzieżową i może zaalarmować zaufane osoby kierowcy w razie wypadku.

Seria XDURO Advanced Offroad wyróżnia się niemal unikalnym rowerem Dwnhll z podwójną koroną DX o skoku 200 mm i enduri Nduro 180 mm. Tego nie znajdziesz u innych masowych producentów. Zarówno dx, jak i endurik są wyposażone w zintegrowaną baterię.

Rowery Haibike można kupić tylko za pośrednictwem oficjalnej sieci dealerskiej – producent nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Rowery (bez materiałów eksploatacyjnych) objęte są 2-letnią gwarancją, a rama 5-letnią gwarancją od daty pierwszej sprzedaży. Rowery elektryczne Haibike to modny, nowoczesny i wygodny środek transportu. Z roku na rok ich liczba na świecie rośnie. Rowery elektryczne Haibike wyposażone w przekładnię elektryczną przeznaczone są do pokonywania długich tras, dobrze sprawdzają się zarówno podczas jazdy po szosie, jak i w warunkach terenowych.

Leave a reply