Trening z elektrostymulacją mięśni – korzyści. Kiedy warto z niego korzystać?

0
483

Nie może kilka dni w tygodniu ćwiczyć na siłowni albo w klubie fitness. Właśnie z myślą o takich osobach powstał trening EMS. Co to jest? Jakie ma korzyści? Sprawdź!

Czym jest EMS?

Tajemniczy skrót EMS rozwija się jako Electric Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacja mięśni. To rodzaj procesu, który poprzez wykorzystanie impulsów elektrycznych powoduje napięcie mięśniowe znacznie większe niż podczas zwykłego ruchu.

Dzięki treningom EMS można o wiele skuteczniej wykonywać różne ćwiczenia. Osoba, która korzysta z takiego treningu, ma wtedy założoną specjalną kamizelkę połączoną z urządzeniem EMS. Znajdujące się w kamizelce elektrody emitują prąd, oddziałując na tkankę mięśniową, by uzyskać o wiele lepsze efekty w porównaniu ze standardowymi treningami.

Gdzie można skorzystać z treningu EMS?

W sprzedaży można obecnie znaleźć urządzenia, które mają na celu elektrostymulację odbywającą się w warunkach domowych, na przykład w formie nakładek na brzuch, pośladki. W porównaniu z profesjonalnym sprzętem są one jednak znacznie słabsze, więc efekty elektrostymulacji także są dość nikłe.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wizyta w klubie fitness, który dysponuje specjalistycznymi urządzeniami do treningów EMS. W Krakowie tego typu ofertę ma sieć klubów In Time, z których ofertą można zapoznać się bliżej na stronie: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

Trening EMS – krok po kroku

Aby zacząć trenować z urządzeniem EMS w klubie fitness, koniecznej jest w pierwszej kolejności zapisanie się na zajęcia. Odbywają się one indywidualnie z trenerem personalnym.

Podczas pierwszego spotkania z trenerem ma miejsce konsultacja i wykonanie pomiarów ciała. Na tej bazie trener może wykonać dla swojego klienta indywidualny program treningowy zawierający niezbędne ćwiczenia, by osiągnąć założony cel.

Trenowanie odbywa się przez około 20 minut, 1-2 razy na tydzień. To zatem znacznie krótszy czas konieczny do uzyskania efektów. Podczas jednej sesji treningowej można spalić nawet ponad 1200 kcal, co odpowiada kilkugodzinnym treningom na siłowni lub podczas innych ćwiczeń fizycznych.

Efekty treningów EMS można zauważyć już po paru tygodniach regularnych wizyt na siłowni, co jest dodatkowym plusem, ponieważ widoczne efekty motywują do dalszego ćwiczenia.

Kiedy warto zdecydować się na EMS?

Treningi EMS są obecnie bardzo popularne i decyduje się na nie sporo osób, chociaż są droższe niż standardowe wizyty na siłowni. O ich popularności decydują przede wszystkim bardzo krótki czas potrzebny do ćwiczenia oraz szybko widoczne efekty. Ponadto warto wskazać, że EMS pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów z różnych wskazań.

Trening personalny z elektrostymulacją mięśniową jest tak naprawdę dedykowany dla każdego, kto chciałby poprawić swoją sylwetkę, zrzucić nadmiar kilogramów czy zadbać o zdrowie.

Trening EMS – efekty:

  • skuteczne wsparcie dla terapii odchudzających
  • rozbudowa masy i siły mięśniowej
  • trening mięśni słabo dostępnych
  • zredukowanie dolegliwości bólowych pleców
  • zmniejszenie widocznych obrzęków
  • zniwelowanie widocznego cellulitu i ujędrnienie skóry
  • ogólna poprawa wydolności organizmu

Jakie są koszty treningów EMS?

Korzystanie z treningów EMS jest związane z wyższym wydatkiem niż zwykłe wizyty na siłowni. Zwykle za pojedynczą sesję należy zapłacić około 100-120 zł, jednak można kupić je taniej w większych pakietach.

Chociaż cena treningu jest dość wysoka, ma on jednak dużo fanów, którzy doceniają przede wszystkim jego efekty i czas, jaki należy poświęcić na jedną sesję. Tylko 20 minut może dać efekty odpowiadające nawet kilku godzinom intensywnych treningów.

Leave a reply